Latvijas Sertificēto maksātnespējas procesa administratoru asociācija | Aktualitātes
Sākums>Par biedrību>Aktualitātes


Kontaktinformācija

Latvijas Sertificēto maksātnespējas procesa
administratoru asociācija
Adrese: Dzirnavu iela 73-2, Rīga, LV-1011
Tālrunis sekretariātam: 67814250
E-pasts: administratori(at)administratori.lv

Darba laiks

pirmdien-piektdien 9.00 – 17.00

Rekvizīti

Reģ. Nr.: 40008073746
Banka: A/S Swedbank
Konta Nr.: LV33HABA0551004540963


Kā mūs atrast >

Aktualitātes

Maksātnespējas kontroles dienests aicina uz starptautisko konferenci

Maksātnespējas kontroles dienests aicina maksātnespējas procesa administratorus apmeklēt Maksātnespējas kontroles dienesta 2018. gada 26. un 27. septembrī rīkoto starptautisko konferenci "Tiesiskās aizsardzības process – aplūkojot veidus, kā var restrukturēt parādus" (Legal Protection Proceedings – Exploring Approaches to Debt Restructuring), kas norisināsies viesnīcā "Radisson Blu Daugava", Kuģu ielā 24, Rīgā.

Konferences mērķis ir aplūkot tiesiskās aizsardzības procesu ne tikai no tiesiskā aspekta, bet arī ekonomiskā, lai iespējams rezultātā nonāktu pie priekšlikumiem, kā efektivizēt tiesiskās aizsardzības procesu Latvijā. Konferences dalībnieki uzstāsies angļu valodā, un konferences laikā tiks nodrošināts arī sinhronais tulkojums latviešu valodā.

Dalība konferencē ir bezmaksas.

Par dalību konferencē līdz š.g. 13. septembrim informēt Maksātnespējas kontroles dienesta Juridiskā departamenta juriskonsulti Karīnu Patursku, Karina.Paturska@mkd.gov.lv, tālr. 67099103, norādot administratora vārdu, uzvārdu un elektroniskā pasta adresi.

Vietu skaits ir ierobežots (~ 40 vietas), tāpēc aicinām administratorus laicīgi pieteikt savu dalību konferencē! Saņemot pieteikumu, tiks ņemts vērā pieteikuma nosūtīšanas brīdis. 

Administratori, kuri pieteiks savu dalību, tiks elektroniski informēti, vai viņu dalība konferencē ir apstiprināta.

Maksātnespējas kontroles dienests, ievietojot informāciju savā tīmekļvietnē, informēs, kad pieteikšanās konferencei tiks noslēgta.

Plašāka informācija pieejama ŠEIT

Par konferenci “Aktuālie civilprocesa problēmjautājumi”

Šī gada oktobrī aprit 20 gadi kopš Civilprocesa likuma pieņemšanas brīža, sakarā ar to Tieslietu ministrija Eiropas Sociālā fonda projekta ,,Justīcija attīstībai" ietvaros rīko tiesību zinātnieku un praktiķu konferenci ,,Aktuālie civilprocesa problēmjautājumi", kas norisināsies 2018.gada 19.oktobrī.

Detalizētāka informācija par konferences norisi un iespējām to apmeklēt klausītāja statusā neilgi pirms konferences norises dienas plānots publicēt Tieslietu ministrijas mājaslapā.


23.08.2018. - Jaunākie grozījumi Maksātnespējas likumā

Administratoru asociācijas Apmācību centrs aicina pieteikties uz kvalifikācijas pilnveides pasākuma atkārtojumu "JAUNĀKIE GROZĪJUMI MAKSĀTNESPĒJAS LIKUMĀ” (4 ak. h), kas norisināsies 2018.GADA 23.AUGUSTĀ.

Kvalifikācijas pilnveides pasākuma vadītājs: ULDIS APSĪTIS – Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesas tiesnesis.

Norises laiks: plkst. 10:00-13:15
Norises vieta: Jeruzalemes iela 2/4, Rīga.

REĢISTRĒŠANĀS KVALIFIKĀCIJAS PILNVEIDES PASĀKUMAM ŠEIT.

12.09.2018. - administratora kvalifikācijas eksāmens

Maksātnespējas administrācija paziņojusi par pieteikšanos administratoru kvalifikācijas eksāmenam.
 
KVALIFIKĀCIJAS EKSĀMENA NORISES DIENA – 2018.gada 12.septembris.
 
KVALIFIKĀCIJAS EKSĀMENA NORISES VIETA – Bellevue Park Hotel Riga, Slokas ielā 1, Rīgā, zālē "PARĪZE I".
 
PIETEIKŠANĀS TERMIŅŠ – 2018.gada 13.augusts.
 
Plašāka informācija:ŠEIT

Par INSOL Europe konferenci 31.maijā un 1.jūnijā


Administratoru asociācija no Eiropas maksātnespējas un restrukturizācijas profesionāļu asociācijas (INSOL Europe) ir saņēmusi informāciju par iespēju apmeklēt Austrumeiropas valstu komitejas konferenci “Balance of Interests: Restructuring, Insolvency and Second Chence”, kura norisināsies 2018.gada 31.maijā un 1.jūnijā Radisson Blu Latvija, Rīgā.

Konferences  oficiālā darba valoda būs angļu valoda, taču sinhronais tulkojums tiks nodrošināts latviešu valodā.
 
Aicinām administratorus apmeklēt konferenci. 
 
Pieteikšanās uz konferenci līdz 2018.gada 30.maijam.
 
Dalības maksa EUR 121.
  
Reģistrēšanās konferencei izmantojot saiti ŠEIT  
 
Konferences brošūra pieejama ŠEIT
Konferences norises programma pieejama ŠEIT 

Par tikšanos ar Starptautiskā Valūtas fonda ekspertu

Biedrība “Latvijas Sertificēto maksātnespējas procesa administratoru asociācija” ir saņēmusi uzaicinājumu tikties ar Starptautiskā Valūtas fonda (turpmāk - SVF) ekspertu no 2018.gada 14.maija - 18.maijam. Ar SVF ekspertu tiksies Administratoru asociācijas valdes locekļi Ieva Broka, Kaspars Novicāns un padomes loceklis Jānis Kumsārs. 
 
Gaidāmās SVF vizītes apskatāmie jautājumi plānoti saistībā ar maksātnespējas administratoru jautājumiem, tostarp par licencēšanu, iecelšanu amatā, atalgojumu, saistībām un uzraudzības sistēmu. Tāpat SVF eksperta interešu lokā ir jautājumi saistībā ar laiku, kas saistīts ar juridisko personu likvidācijas procesa efektivitāti, piemēram, uzņēmuma pārdošanu kā darbības turpināšanos. Šobrīd SVF ekspertiem ir sniegta informācija, statistika, dokumenti par Latvijas tiesisko regulējumu kontekstā ar maksātnespējas jautājumiem, kas ietilpst novērtējuma tvērumā. 
 
Novērtējums tiek veikts Eiropas Sociālā fonda līdzfinansētā projekta "Justīcija attīstībai" ietvaros, kas paredz virkni pasākumu Latvijas tieslietu sistēmas stiprināšanai. Projektu īsteno Tiesu administrācija, kas arī koordinē novērtējuma veikšanu. 
 
Vizīte norisināsies Latvijas tieslietu sistēmas novērtējuma ietvaros, ko izstrādās līdz 2018. gada beigām Tiesu administrācija ESF projekta “Justīcija attīstībai” ietvarā, sadarbībā ar dažādiem ārzemju ekspertiem (Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācija jeb OECD, Eiropas Padomes Tieslietu sistēmu efektivitātes komisija CEPEJ, SVF). Viena no šī novērtējuma sadaļām ir maksātnespējas joma, kura tiks izstrādāta sadarbībā ar SVF.
 
Starptautiskais Valūtas fonds kā novērtējuma veicējs tika izvēlēts, pamatojoties uz to, ka Maksātnespējas likums, kas stājās spēkā 2010. gada 1. novembrī, tika izstrādāts ciešā sadarbībā ar Starptautiskā Valūtas fonda ekspertiem. Tāpat Maksātnespējas politikas attīstības pamatnostādņu 2016.–2020. gadam un to īstenošanas plāna izstrādes gaitā tika saņemts Starptautiskā Valūtas fonda ekspertu viedoklis un ierosinājumi, tādējādi Starptautiskajam Valūtas fondam jau ir padziļināta izpratne par tiesisko regulējumu un esošo situāciju maksātnespējas jomā Latvijā un varētu visaptveroši un kvalitatīvi izvērtēt izmaiņas maksātnespējas jomā. Plānots, ka SVF veiks šo reformu starpnovērtējumu. Viena no šī starpnovērtējuma sadaļām ir intervijas un statistika. Vairāk informācijas par novērtējumu un projektu ŠEIT

Administratoru asociācijai pārvēlēta valde un padome

2018.gada 24.aprīļa biedrības “Latvijas Sertificēto maksātnespējas procesa administratoru asociācija” (turpmāk – Administratoru asociācija) biedru sapulcē tika ievēlēta valde un padome.

Administratoru asociācijas valdē pārvēlēti Ieva Broka, Andris Daugaviņš un Kaspars Novicāns, kuri valdes locekļu pienākumus pildīja līdz šim. 

Administratoru asociācijas padomē pārvēlēti līdzšinējie padomes locekļi Jānis Kumsārs, Raivis Tauriņš un Mareks Diks. Padomē turpmāk strādās arī Māris Onužāns, Mareks Krūcis, Valdis Ulmanis.

Par INSOL Europe konferenci 31.maijā un 1.jūnijā

Administratoru asociācija no Eiropas maksātnespējas un restrukturizācijas profesionāļu asociācijas (INSOL Europe) ir saņēmusi informāciju par iespēju apmeklēt Austrumeiropas valstu komitejas konferenci “Balance of Interests: Restructuring, Insolvency and Second Chence”, kura norisināsies 2018.gada 31.maijā un 1.jūnijā Radisson Blu Latvija, Rīgā.

Konferences  oficiālā darba valoda būs angļu valoda, taču sinhronais tulkojums tiks nodrošināts latviešu valodā.
 
Aicinām administratorus apmeklēt konferenci. 
 
Pieteikšanās uz konferenci līdz 2018.gada 27.aprīlim.
 
Reģistrēšanās konferencei izmantojot saiti ŠEIT  
 
Konferences brošūra pieejama ŠEIT
Konferences norises programma pieejama ŠEIT
 

06.06.2018. - administratora kvalifikācijas eksāmens

Maksātnespējas administrācija paziņojusi par pieteikšanos administratoru kvalifikācijas eksāmenam.
 
KVALIFIKĀCIJAS EKSĀMENA NORISES DIENA – 2018.gada 6.jūnijs.
 
KVALIFIKĀCIJAS EKSĀMENA NORISES VIETA – Bellevue Park Hotel Riga, Slokas ielā 1, Rīgā, zālē "PARĪZE I".
 
PIETEIKŠANĀS TERMIŅŠ – 2018.gada 7.maijs.
 
Plašāka informācija: ŠEIT 

drukāt >