Latvijas Maksātnespējas procesa administratoru asociācija | Apmācību centrs
Sākums>Apmācību centrs


Kontaktinformācija

Latvijas Maksātnespējas procesa
administratoru asociācija
Adrese: Dzirnavu iela 73-2, Rīga, LV-1011
E-pasts: administratori(at)administratori.lv


Rekvizīti

Reģ. Nr.: 40008073746
Banka: A/S Swedbank
Konta Nr.: LV33HABA0551004540963


Kā mūs atrast >

Līdzjūtība

08.03.2021

Administratoru asociācija izsaka visdziļāko līdzjūtību mūsu kolēģes, maksātnespējas procesa administratores, zvērinātas advokātes Gunitas Pikmanes tuviniekiem un draugiem, viņu pāragri mūžībā aizvadot.

Kvalifikācijas pilnveides pasākumi martā

08.02.2021

Administratoru asociācijas Apmācību centrs aicina apmeklēt kvalifikācijas pilnveides pasākumus: 
  • 2021.gada 18.martā “Nodokļu aktualitātes 2021” (4 ak. h).
Norises laiks: plkst. 10:00-13:15.
Kvalifikācijas pilnveides pasākumu vadīs Ilze Birzniece, sertificēta nodokļu konsultante, diplomēta juriste, SIA “Konsultācijas un Audits” valdes locekle.
  • 2021.gada 26.martā “Valdes locekļu atbildība sabiedrības maksātnespējas gadījumā: aktuālā tiesu prakse” (4 ak. h).
Norises laiks: plkst. 13:30-16:45.
Kvalifikācijas pilnveides pasākumu vadīs Evija Novicāne, maksātnespējas procesa administratore, zvērināta advokāte.

Visi kvalifikācijas pilnveides pasākumi notiks attālināti (tiešsaistē).

Reģistrācija kvalifikācijas pilnveides pasākumiem ŠEIT.

Kvalifikācijas pilnveides pasākumi februārī

19.01.2021

Administratoru asociācijas Apmācību centrs aicina apmeklēt kvalifikācijas pilnveides pasākumus: 
  • 2021.gada 4.februārī “Tiesu prakses aktualitātes civilprocesā un civiltiesībās” (4 ak. h).
Norises laiks: plkst. 10:00-13:15.
Kvalifikācijas pilnveides pasākumu vadīs Augstākās tiesas tiesnese Zane Pētersone.
  • 2021.gada 18.februārī “Krimināltiesiskā pieeja noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanas novēršanā maksātnespējas procesā” (4 ak. h).
Norises laiks: plkst. 14:00-17:15.
Kvalifikācijas pilnveides pasākumu vadīs Juris Juriss, Ģenerālprokuratūras Krimināltiesiskā departamenta Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanas apkarošanas koordinācijas nodaļas virsprokurora p.i..

Visi kvalifikācijas pilnveides pasākumi notiks attālināti (tiešsaistē).

Reģistrācija kvalifikācijas pilnveides pasākumiem ŠEIT.

Līdz 2021.gada 7.februārim Administratoru asociācija klātienē apmeklētājus nepieņem

18.12.2020

Saistībā ar ārkārtējo situāciju valstī un pastiprinātiem ierobežojumiem saistībā ar Covid-19 izplatību, Administratoru asociācija līdz 2021.gada 7.februārim klātienē apmeklētājus nepieņem. Administratoru asociācija nodrošina dokumentu apriti elektroniski un ar pasta starpniecību. Dokumentus var iesniegt elektroniski uz e-pasta adresi administratori@administratori.lv vai nosūtot pa pastu. Jautājumu gadījumā lūdzam zvanīt pa tālr. 29490910.

Sadaļā "Biedriem" publicēta jauna informācija

08.12.2020

Godātie Administratoru asociācijas biedri,

Mājas lapas sadaļā "Biedriem" ir papildināta informācija saistībā ar NILLPFN likumā noteikto pienākumu izpildi. 

Aicinām ar to iepazīties!

Viedoklis par MKD izplatītajiem statistikas datiem

16.09.2020

Administratoru asociācija, reaģējot uz Maksātnespējas kontroles dienesta publiskajā telpā izplatīto informāciju par pārkāpumiem maksātnespējas procesos, ziņu aģentūrai LETA sniedza komentāru, paužot savu nostāju.

Rīga, 15.sept., LETA. Latvijas Sertificēto maksātnespējas procesa administratoru asociācijai nav saprotams, kā Maksātnespējas kontroles dienests (MKD) ieguvis statistikas datus, kas liecina, ka teju pusē administratoru prakses vietu pieļauti nopietni pārkāpumi, turklāt nav skaidrs arī, pēc kādiem kritērijiem vērtēts šo pārkāpumu būtiskums, aģentūrai LETA pauda asociācijas izpilddirektore Justīne Plūmiņa-Margeviča.

Viņa uzsvēra, ka pēdējo gadu laikā ir novērojama būtiska maksātnespējas jomas uzlabošanās, ko esot atzinušas vairākas starptautiskās organizācijas.

Pērn MKD norādīja, ka pārkāpumu dēļ no darba tika atstādināti tikai 0,4% administratoru, tāpēc nav nekāda racionāli izskaidrojama pamatojuma uzskatīt, ka šie dati varētu būt drastiski mainījušies 2020.gadā, MKD publiskoto statistiku komentēja Margeviča.

Kopumā MKD ziņojums radījis neizpratni administratoru vidū. Tie norāda, ka nav skaidrs, kāpēc MKD nav skaidrojis iegūtos datus pirms to publiskošanas, jo asociācija apvieno visus maksātnespējas administratorus un uzrauga to darbību. Līdz ar to asociācijai ir liela loma nozares attīstībā, aģentūrai LETA pauda Margeviča.

Administratoru asociācija sagaida lielāku caurspīdīgumu MKD darba rezultātos, tostarp arī jautājumā par to, pēc kādiem kritērijiem tas veic aprēķinus, kā arī pēc kādiem kritērijiem klasificē pārkāpumus kā būtiskus un kāda ir katra pieļautā pārkāpuma būtība.

Margeviča norādīja, ka asociācija nekavējoties vērsīsies MKD un lūgs detalizēti informēt visus maksātnespējas procesa administratorus par publiski izplatīto, viņasprāt, neskaidro pārkāpumu statistiku un to pamatojošajiem datiem.

Asociācijas izpilddirektore MKD ziņojumu nosauca par aplamu un uzsvēra, ka tas būtiski grauj ne tikai maksātnespējas procesa administratoru reputāciju, bet arī nepamatoti nomelno visu maksātnespējas jomu kopumā, bet jo īpaši - paša MKD tēlu.

Kā ziņots, MKD šogad, veicot klātienes pārbaudes maksātnespējas procesa administratoru un tiesiskā aizsardzības procesa uzraugošo personu prakses vietās, 45% gadījumu konstatējis nopietnus pārkāpumus, aģentūra LETA uzzināja dienestā. 

Informācijas avots: nacionālā informācijas aģentūra LETAdrukāt >