Latvijas Maksātnespējas procesa administratoru asociācija | Apmācību centrs
Sākums>Apmācību centrs


Kontaktinformācija

Latvijas Maksātnespējas procesa
administratoru asociācija
Adrese: Dzirnavu iela 73-2, Rīga, LV-1011
E-pasts: administratori(at)administratori.lv


Rekvizīti

Reģ. Nr.: 40008073746
Banka: A/S Swedbank
Konta Nr.: LV33HABA0551004540963


Kā mūs atrast >

Par Briseles 11.Eiropas Maksātnespējas un pārstrukturizēšanas kongresu

20.07.2022

No 2022.gada 30. jūnija līdz 1. jūlijam Briselē norisinājās Vācu juristu asociācijas (DAV) organizētais 11. Eiropas Maksātnespējas un pārstrukturizēšanas kongress, kurā dalību ņēma arī Eiropas Maksātnespējas administratoru asociācija (EIP). Administratoru asociācijas Valdes locekle Ieva Broka, kura ir ievēlēta par EIP ģenerālsekretāri, sarunā ar Civiltiesību un komerctiesību (DG-Justice) direktori Sallu Sastamoinenu apsprieda tuvāko mēnešu maksātnespējas administratoru izaicinājumus, kuru iemesls ir maksātnespējas pieaugums.

Šajā kongresā piedalījās maksātnespējas tiesību eksperti no visas Eiropas, savukārt EIP pārstāvēja tās prezidents Ivo-Meinerts Villrots, ģenerālsekretāre Ieva Broka, finanšu pārvaldnieks Rubens Garsia-Kuismondo un likumu vienotības eksperts Daniels Frits.

Eiropas direktīvas (UE) 2019/1023 transponēšana tuvojas noslēgumam un ir uzrādījusi pastāvošās pretrunas starp dažādu Eiropas dalībvalstu maksātnespējas likumiem, kas varētu radīt nevienlīdzību valstu starpā. Šī iemesla dēļ Briseles kongress bija būtisks Eiropas Komisijas jaunā likumdošanas procesa (Maksātnespēja III) tālāko vajadzību apspriešanai. 

Noslēgumā EIP likumu vienotības eksperts Daniels F. Frits izteica gala secinājumus par 11. Eiropas Maksātnespējas un pārstrukturēšanas kongresu, uzsverot to, cik svarīgi ir institūcijām strādāt vienoti, lai atrastu labākos veidus, kā atbalstīt Eiropas uzņēmumus.drukāt >