Latvijas Maksātnespējas procesa administratoru asociācija | Par biedrību
Sākums>Par biedrību


Kontaktinformācija

Latvijas Maksātnespējas procesa
administratoru asociācija
Adrese: Dzirnavu iela 73-2, Rīga, LV-1011
E-pasts: administratori(at)administratori.lv


Rekvizīti

Reģ. Nr.: 40008073746
Banka: A/S Swedbank
Konta Nr.: LV33HABA0551004540963


Kā mūs atrast >

Viedoklis par MKD izplatītajiem statistikas datiem

16.09.2020

Administratoru asociācija, reaģējot uz Maksātnespējas kontroles dienesta publiskajā telpā izplatīto informāciju par pārkāpumiem maksātnespējas procesos, ziņu aģentūrai LETA sniedza komentāru, paužot savu nostāju.

Rīga, 15.sept., LETA. Latvijas Sertificēto maksātnespējas procesa administratoru asociācijai nav saprotams, kā Maksātnespējas kontroles dienests (MKD) ieguvis statistikas datus, kas liecina, ka teju pusē administratoru prakses vietu pieļauti nopietni pārkāpumi, turklāt nav skaidrs arī, pēc kādiem kritērijiem vērtēts šo pārkāpumu būtiskums, aģentūrai LETA pauda asociācijas izpilddirektore Justīne Plūmiņa-Margeviča.

Viņa uzsvēra, ka pēdējo gadu laikā ir novērojama būtiska maksātnespējas jomas uzlabošanās, ko esot atzinušas vairākas starptautiskās organizācijas.

Pērn MKD norādīja, ka pārkāpumu dēļ no darba tika atstādināti tikai 0,4% administratoru, tāpēc nav nekāda racionāli izskaidrojama pamatojuma uzskatīt, ka šie dati varētu būt drastiski mainījušies 2020.gadā, MKD publiskoto statistiku komentēja Margeviča.

Kopumā MKD ziņojums radījis neizpratni administratoru vidū. Tie norāda, ka nav skaidrs, kāpēc MKD nav skaidrojis iegūtos datus pirms to publiskošanas, jo asociācija apvieno visus maksātnespējas administratorus un uzrauga to darbību. Līdz ar to asociācijai ir liela loma nozares attīstībā, aģentūrai LETA pauda Margeviča.

Administratoru asociācija sagaida lielāku caurspīdīgumu MKD darba rezultātos, tostarp arī jautājumā par to, pēc kādiem kritērijiem tas veic aprēķinus, kā arī pēc kādiem kritērijiem klasificē pārkāpumus kā būtiskus un kāda ir katra pieļautā pārkāpuma būtība.

Margeviča norādīja, ka asociācija nekavējoties vērsīsies MKD un lūgs detalizēti informēt visus maksātnespējas procesa administratorus par publiski izplatīto, viņasprāt, neskaidro pārkāpumu statistiku un to pamatojošajiem datiem.

Asociācijas izpilddirektore MKD ziņojumu nosauca par aplamu un uzsvēra, ka tas būtiski grauj ne tikai maksātnespējas procesa administratoru reputāciju, bet arī nepamatoti nomelno visu maksātnespējas jomu kopumā, bet jo īpaši - paša MKD tēlu.

Kā ziņots, MKD šogad, veicot klātienes pārbaudes maksātnespējas procesa administratoru un tiesiskā aizsardzības procesa uzraugošo personu prakses vietās, 45% gadījumu konstatējis nopietnus pārkāpumus, aģentūra LETA uzzināja dienestā. 

Informācijas avots: nacionālā informācijas aģentūra LETAdrukāt >